Güncel

Karakoçan’da Alevi diye evi fişlenen B.Ö: Tehdit ediliyorum

Elazığ’ın Karakoçan ilçesinde B.Ö. isimli Alevinin sosyal medyada hedef gösterilmesinin ardından evinin kapsına ırkçı yazılar yazıldı. Olaydan sonra evden çıkamayan B.Ö., tedirgin olduğunu belirterek, yardım talebinde bulundu.

H. Merkezi: Elazığ’ın Karakoçan ilçesinde yaşayan B.Ö.’nün (23) evinin kapısına ırkçı bir grup tarafından yazılar yazıldı. “Tc Recep Akkay” adlı kişi sosyal medya hesabından B.Ö.’ye yönelik tehdit mesajı yazarak hedef gösterdi.

Tc Recep Akkay, B.Ö.’ye gönderilen mesajda “Elazığ’daki ülkücü kardeşlerime sesleniyorum bu şahıs Kürtlerle ilgili paylaşımlarda bulunup propaganda yapıyor. Biz sadece Türk dilini tanırız. Bunu şikayet edin veya haddini bildirin. Bu teröristi barındırmayın. Ülkü ocakları sayfasında paylaştım siz de paylaşın değerli dostlar. Bu ülke bizim. Tek din, tek devlet, tek millet. Bu vatan bizim. İşinize gelirse Alevi Kürdü. Kendisi Yahudilerle aynı safta, cezasız kalmasın” ifadelerini kullandı.

Mesaj sonrası 21 Ocak’ta B.Ö.’nün evinin kapısına yazılama yapıldı. Kapıya, “defol dinsiz Alevi”  ile açık kimliği yazıldı. Yine yazıların yanına üç hilal ve çarpı işareti konuldu.

Yazıların yazıldığı günden bu yana evinden dışarı çıkamayan B.Ö., tedirgin olduğunu ve tehditlerin devam ettiğini kaydetti. B.Ö., duyarlı çevrelere hukuki yardım talebinde bulundu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu