Güncel

Sokak röportajında ‘Milleti açlığa mahkum ettiler’ diyen kişi gözaltına alındı!

Rize'de bir sokak röportajında AKP'nin politikalarını eleştiren Mehmet Ali Sancaktutan (52), Cumhurbaşkanı’na hakaret iddiasıyla gözaltına alındı.

Rize’de yaptığı sokak röportajında iktidarın ekonomi politikalarını eleştiren Mehmet Ali Sancaktutan (52), Cumhurbaşkanı’na hakaret iddiasıyla gözaltına alındı.

Erdoğan’ın Güneysu’dan köylüsü olduğunu, AKP’ye oy verdiğini ve ÇAYKUR’dan emekli olduğunu söyleyen Sancaktutan, hükümetin ekonomik politikalarını eleştirdiği için Erdoğan’a hakaretten dolayı savcılık talimatıyla gözaltına alındığını belirtti.

Rize Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne gittiğinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret iddiasıyla savcılık tarafından soruşturma açıldığını öğrendiğini söyleyen Sancaktutan, bu nedenle ifadesinin alındığını aktardı.

Gazete Duvar‘da yer alan habere göre, ifadesinde Sancaktutan “Amacım ülke ekonomisinin bozuk olduğunu, durumumuzun kötü olduğunu belirtmek amaçlı tepkimi vermekti. ‘Konuşmam dinlendiğinde konuşmanın suç olup olmadığını yüce Türk adaletinin savcı ve hakimlerine bırakıyorum ve onlara güveniyorum. Suçlamaları kabul etmiyorum’ dedim. Ardından hakkımda serbest bırakılma tutanağı hazırladılar ve emniyetten ayrıldım” diyerek yaşadıklarını aktardı.

YouTube’de yayınlanan bu konuşmasından sonra sosyal medya üzerinden tehditler aldığını söyleyen Mehmet Ali Sancaktutan “Küfürler hakaretler devam ediyor. Çocuklarıma kimse ile konuşmayın dedim bu tepkiler sonrası hayatımdan açıkçası endişelenmeye başladım. Bana hakaret eden küfür edenleri tespit edip suç duyurusunda bulunacağım” dedi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu